Putovanje kroz vrijeme: Učenje predškolaca o tradiciji u etno selu, vrtić “Ljiljani”

Posjetom etno selu započinje nevjerovatno putovanje kroz prošlost. Smještenom daleko od gradske vreve, ovo autentično naselje oživljava duh prošlih vremena, pružajući djeci jedinstvenu priliku i uvid o načinu života svojih predaka, kao i razvoju ljubavi prema tradiciji i kulturnom nasljeđu.

💫U okviru teme “Tradicija Bosne i Hercegovine”, posjetili smo etno Begovo selo, gdje su djeca imala priliku da se upoznaju sa starim zanatima kao što su kovač, kujundžija, sahadžija, kožar i dr. Također, imala su priliku da vide kako izgledala bosanska kuća, mahala, kaldrma i tradicionalna nošnja. Posebna radost bila im je u otkrivanju starih zanata, istakla je Ramiza Purdić.