Međunarodni dan štednje III dio

Međunarodni dan štednje obilježava se 31. oktobra, kao sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan na taj dan 1924. u Milanu.

Veoma je važno da djecu od malena na ispravan način naučimo šta je novac, za šta nam služi, kako ga zarađujemo, te koliko je važno da se štedi i na pravilan način raspoređuje. Djeca koja od malena shvate štednju kao važnu  životnu vrijednost, izrast će u osobe koje će znati cijeniti novac i koje će pravilno raspolagati finansijama.

Vrtići: “Bulbuli”

💰 Vrtić “Bulbuli”

“Međunarodni dan štednje u vrtiću “Bulbuli” obilježen je na interesantan i edukativan način, naime djeca su naučila da pored novca trebaju štediti vodu, struju, plin, papir, ali i da ne trebaju biti štedljivi kad je u pitanju osmijeh, zagralj, ljubav, sreća, lijepa riječ”, istakla je Azra Halilović, odgovorna odgajateljica vrtića “Bulbuli”