Posjeta KSC Vogošća, vrtić “Trešnjica”

Razvoj filmske pismenosti i kritičkog mišljenja je važno razvijati još u predškolskom uzrastu. Odlaskom u kino i gledanjem crtanih filmova koji šalju pozitivnu poruku pozitivno utiče na razvijanje dječije empatije i širenja horizonata.

“Djeca iz vrtića Trešnjica posjetila su KSC Vogošća.Tamo su nas dočekali uposlenici koji su djecu upoznali sa prostorijama KSC gdje se odvija najviše kulturnih dešavanja u našem gradu.

Ovom prilikom smo imali i prvu zajedničku posjetu kinu gdje su pogledali crtani film “Richard Roda 2”.  Kroz animirani film koji sadrži puno uzbuđenja i pustolovina malenog vrapca, djeca su imala priliku da uče o ljepoti i snazi zajedništva, uspjehu prijateljskog, timskog rada i djelovanja. Mališani su zaista uživali”, kazla je Fatima Eminović, odgajateljica iz vrtića “Trešnjica”.