Svjetski dan jabuka – 20. oktobar, vrtić “Ilijaš”

Vrtić “Ilijaš” je obilježio Svjetski dan jabuka u petak, 20. oktobra 2023. godine na vrlo interesantan način s mnoštvom raznovrsnih sadržaja.

Od radionice za roditelje djece u grupi od 6 mjeseci do 3 godine života, posjete Srednjoškolskom centru Nedžad Ibrišimović s djecom iz grupe u 4. godini života, podjelom jabuka učenicima i zaposlenim u Ilijašu, do likovnih radionica i pravljenja voćnih salata u starijim grupama vrtića.

Dan je bio veoma aktivan, a djeca su bila sretna jer su se družila s roditeljima i društvenom zajednicom.

“Cilj ovog dana je da se istakne zdrava hrana, ali i jabuka koja obilježava naše krajeve Bosne i Hercegovine”, istakla je Sanja Fejzić, odgovorna odgajateljica vrtića “Ilijaš”.