„Bolnica za plišane igračke“, vrtić „Rosica“

Projekat “Bolnica za plišane igračke” je podržan u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 2 (ReLOaD2), koji finansira Evropska unija u Bosni i Hercegovini, a implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija, uz podršku Općine Novo Sarajevo, a  realizovan je dana, 11.10.2023. godine u vrtiću „Rosica.

Radionici su prisustvovali predstavnici Općine Novo Sarajevo i načelnik dr. Hasan Tanović.

„Naši mališani su se kroz kreativne radionice upoznali sa važnosti medicinskih pregleda kao i na savladavanje straha od bijelih mantila.

Cilj radionice je otklanjanje straha kod djece od posjete ljekaru i upoznavanje djece sa profesijom ljekar.

Djeca su kroz današnju radionicu imala priliku da „rade u ordinaciji“ interniste, pedijatra i ortopeda“, istakla je MA Alma Trnka, prof. pred. odgoja.