Svjetski dan zaštite životinja, vrtić “Umihana Čuvidina”, “Zeko” i “Zvončić”

Svjetski dan zaštite životinja je međunarodni dan koji se obilježava 4. oktobra svake godine od 1931. godine  kada se na konvenciji ekologa u Firenci željelo ukazati na nepovoljan položaj ugroženih vrsta. Posvećen je pravima životinja i njihovu blagostanju, s posebnim naglaskom na odnos čovjeka prema životinjama i važnosti svih životinja za život na Zemlji.

Vrtić “Umihana Čuvidina”

Povodom obilježavanja Svjetskog dana životinja odgajatelji iz vrtića “Umihana Čuvidina” su razgovarali s djecom o životinjama.

“Razgovarali smo s ciljem proširivanja znanja o životinjskom svijetu. Poticali smo kod djece odgovorno i humano ponašanje prema životinjama. Aktivnost je uljepšao psić koji živi u kući blizu vrtića. Djeca su uživala u igri s njim”, kazala je Maida Gogić Sadiković, odgajateljica iz vrtića “Umihana Čuvidina”.

Vrtić “Zeko”

Povodom obilježavanja Svjetskog dana životinja mališani vrtića “Zeko” su dobili zlatnu ribicu,  poklon od roditeljke.

Vrtić “Zvončić”

Povodom obilježavanja Svjetskog dana životinja mališani vrtića “Zvončić” posjetili su Zoo centar Bambi.