Obilježena godišnjica stradanja četvero djece u dječijem parku u Hrasnici, vrtić “Radost”

Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 20. novembra 1989. godine usvojila je Konvenciju o pravima djeteta, međunarodni dokument kojim se priznaju prava djece u cijelome svijetu u želji da zajedno stvaraju svijet kakav zaslužuju djeca. Svijet u kojem će svako dijete imati priliku rasti, učiti, razvijati svoje sposobnosti i talente, biti sigurno i zaštićeno… Sva su prava povezana i jednako važna.
Međutim, temeljno ljudsko pravo, pravo na život, nekoj djeci u protekom ratu je nepravedno oduzeto.

Dana, 12. jula 2023. godine djeca iz vrtića “Radost” su prisustvovala obilježavanju godišnjice stradanja četvero djece u dječijem parku u Hrasnici 1992. godine. Tom prilikom djeca iz vrtića su deklamovala recital o dječijim pravima iz zbirke pjesama “U svijetu pravde dječije” pjesnika Velimira Miloševića, te su odali počast i položili cvijeće.