Djeca vrtića “Leptirić” su prisustvovala promociji pčela i pčelarstva u organizaciji Ambasade Slovenije

Djeca vrtića “Leptirić” su sa svojim učiteljicama u petak, 7 jula 2023. godine, posjetila SCC tržni centar, kako bi prisustvovali promociji pčela i pčelarstva u organizaciji Ambasade Slovenije.

Ovom prilikom su se mogli upoznati sa pčelarstvom, uzgojem pčela i proizvodnjom pčelijih proizvoda, te njihovom značaju za zdravlje ljudi.

Posebnu pažnju mališana je izazvala impozantna maketa 3D model pčele “Kranjice”.
Promocija 3D Kranjske pčele imala je za cilj da ukaže na važnost uloge koje pčele imaju kao najvažniji oprašivači koji nam osiguravaju zdravlje ekosistema, hranu i sigurnost hrane, održivu poljoprivredu i bioraznolikost, te značajno doprinose ublažavanju klimatskih promjena i očuvanju okoliša.

Prisutnim su se obratili zamjenik ambasadora Zvone Žigon, predsjednik UDAS-a  Željko Volaš i tajnica Gordana Hrustić. Učenik harmonike i član slovenačkog udruženja Cankar, Atif Krdjić svirao je Zvjezdane pčelare.