Učimo o domaćim životinjama, vrtić “Vjeverica”

U vrtiću “Vjeverica” s djecom iz Odgojne grupe u 5. godini života, odgajateljica Ivana Kristić realizirala je aktivnost pod nazivom “Ovca” u okviru  teme “Domaće životinje.

Aktivnost je imala za cilj proširiti dječija saznanja o domaćim životinjama s akcentom na ovcu, te omogućiti djeci aktivno učešće u radu i rješavanje postavljenih zadataka tokom aktivnosti.

Djeca su se putem pokrivaljke i plakata sa slikama upoznala sa osnovnim karakteristikama ovce: njenim izgledom, staništem, ishranom, porodicom (ovca, ovan i janje), kao i koristima koje imamo od ovce.

Proširili su rječnik novim pojmovima, razvijali finu motoriku šake i prstiju, te likovno stvaralaštvo kroz aktivnosti sa različitim materijalima.

Učiteljica je djecu potaknula da i dalje razvijaju pozitivne osobine ličnosti kao što su inicijativnost, radoznalost, istrajnost u radu…