Međunarodni dan sporta obilježili posjetom sportsko-rekretivnom centru “Zlatno polje”, vrtić “Umihana Čuvidina”

Povodom obilježavanja “Međunarodnog dana sporta” mališani vrtića “Umihana Čuvidina” su s učiteljicama posjetili sportsko-rekreativni centar “Zlatno polje” koji se nalazi u Naselju heroja Sokolje.

“Svakodnevnom tjelovježbom i savladavanjem poligona kod djece potičemo pozitivni stav prema tjelesnom vježbanju, aktivnom i zdravom načinu života. Ukazujemo djeci na važnost bavljenjem sportskim aktivnostima, jer ih putem sporta učimo toleranciji, razvijamo im socijalne vještine i učimo da budu odgovorni i poštuju jedni druge. S toga smo posjetili sportsko-rekreativni centar “Zlatno polje” kako bi im izgradili navike vježbanja na sportskim terenima.
Ovim putem se zahvaljujemo kolektivu OŠ “Sokolje” na saradnji i druženju”, kazala je Dženana Hadžić-Husić, odgajateljica vrtića “Umihana Čuvidina”.