Kako nastaje med i koji je njegov značaj? Istražuju djeca u vrtiću “Iskrica”

U vrtiću “Iskrica” dana, 23. maja 2023. godine s djecom iz Odgojne grupe u 5. godini života, odgajateljica Mervana Lelo realizirala je aktivnost pod nazivom “Vrijedna pčela” u okviru  teme “Insekti”.

Aktivnost je imala za cilj razviti kod djece interes i human odnos prema prirodi i živim bićime, te ih upoznati s procesom nastanka meda i njegovim značajem.
Mališani su uživali u istraživačkim aktivnostima i otkrivanju procesa nastanka meda.

Učiteljica je na maštovit način potaknula djecu da uoče važnost sloge i dobre organizacije unutar zajednice. Također, potaknula je razvoj operativnog mišljenja i serijacije.
Djeca su uživala u ponuđenim sadržajima u centrima aktivnosti gdje je došla do izražaja njihova kreativnost i maštovitost.