„Usrećimo tužnu bubamaru!“ – senzorne aktivnosti s djecom iz vrtića „Bulbuli“

Djeca predškolskog uzrasta u istraživanju svoje okoline se oslanjaju na senzorne informacije koje dobijaju putem osjetila: vida, sluha, dodira, mirisa i okusa. Tako dobijene osjetilne informacije obrađuju i uče se senzornoj inteligenciji. U tome im pomožu senzorne igare koje stimlišu dječija osjetila i važne su za njihovo  kognitivno sazrijevanje.

U vrtiću „Bulbuli“, dana 28. aprila 2023. godine s djecom iz Mješovite grupe od 6 mjeseci do 3 godine života, odgajateljica Azra Halilović je održala Oglednu aktivnost pod nazivom „Bubamara“.
Kroz aktivnost, djeca su sistematizirala znanja o bubamari, te putem senzornih aktivnosti, vraćajući tačkice na krila, “usrećili” tužnu bubamaru.
Cilj aktivnosti je bio da djeca prepoznaju pozitivne i negativne emocije, odnosno, kako izgledamo kada smo tužni, a kako kada smo sretni.