Baletna predstava “Palčica” odigrana za djecu vrtića “Dječiji Grad” i “Labudovi”

U okviru Projekat “Pozorište na kućnoj adresi” koju realizira Narodno pozorište Sarajevo u saradnji s Općinom Novi Grad dana, 25. aprila 2023. godine  djeca vrtića “Dječiji Grad” i “Labudovi” su imali priliku uživati u baletnoj predstavi “Palčica”.
Koreografiju i režiju za baletnu predstava “Palčica” radila je Nermina Damijan, prema istoimenoj bajci Hansa Cristiana Andersena.
Djeca su uživala u igri baletnog ansambla Narodnog pozorišta Sarajevo i shvatila su pouku priče da u životu nailazimo na mnoge problem, ali ako smo dobri i dokle god vjerujemo u sebe savladat ćemo prepreke i bit ćemo nagrađeni pravom ljubavlju i srećom.

Vrtić “Dječiji Grad”
Odgojna grupa u 4. i 6. godini života