Obilježavanje Ramazanskog bajrama u vrtićima JU “Djeca Sarajeva” II dio

Učiti djecu da žive jedni s drugima, a ne jedni pored drugih, da uvažavaju različitosti, da poštuju kulture i vjerske tradicije svih naroda Bosne i Hercegovine je jedan veoma važan zadatak kako za roditelje kući, tako i za odgajatelje u vtiću.
S obzirom da pripadnici islamske vjeroispovijesti ovih dana proslavljaju jedan od najvažnijih blagdana Ramazanski bajram, u vrtićima JU “Djeca Sarajeva” odgajatelji su se potrudili da djeci približe običaje i tradiciju vezanu za ovaj blagdan. Organizirali su za djecu svečanosti uz prigodne recitale, pjesme i plesne tačke, omogućili su izrađivanje čestitki, naučili djecu kako da čestitaju Bajram, ali su im i upriličili slatke radionice na kojima su djeca pravila Bajramske kolače, ali i uživala u njihovim slastima.

Vrtići:  „Radost”, “Lužani”

Vrtić „Radost”

Bajramska čestitka – radionica na kojoj su dali učešće djeca od jaslica do školaraca.

Vrtić”Lužani”

Bajramska svečanost pod nazivom “Nek mirišu avlije…”.