Djeca vrtića „Ilijaš“ istražuju važnost zraka

U vrtiću „Ilijaš“ u toku je treća sedmica realizacije eko projekta pod nazivom „Šta nam je potrebno za život?“. Tokom ove sedmicie djeci je predstavljen element „zrak“.

Cilj je bio da djeca kroz raznolike aktvnosti i igre, te prezentaciju profesora biologije, shvate važnost zraka za sva živa bića, te zašto je bitno da je on čist. Također kroz igre predočen im je i vjetar kao prirodna pojava.

Planirane izlete i posjete obližnjim gajevima i parkovima kako bi djeca osjetila i upoznala se sa raznim vrstama šuma kao tvornicama čistog zraka su odgodili za ljepše vremenske uslove.

„Zahvlajujemo se roditeljima na saradnji i učešću u izradi malih vjetrenjača, a porodici Matoruga na prezentacijama i gostovanju u cilju približavanja pojma  „energija zraka i važnost šuma“.

Ova sesmica je bila i praznična zbog nastupajućeg blagdana Ramazanskog bajram, pa smo uporedo sa djecom i reallizovali teme vezane i za ovaj blagdan“, kazala je odgovorna odgajateljica Sanja Fejzić.