“Koka i pilići – briga za mladunčad”, vrtić “Višnjik”

U vrtiću “Višnjik” dana, 15. marta 2023. godine s djecom iz Odgojne grupe u 4. godini života, odgajateljica  Ismena Zornić realizirala je aktivnost pod nazivom “Koka i pilići – briga za mladunčad” u okviru mjesečne teme “Domaće životinje na farmi, u seoskom gazdinstvu”.

Obogaćivati dječiji spoznajni svijet o porodici pernatih životinja na farmi (pijetao, koka, pilići) i njihovom načinu života s akcentom na razumijevanje odnosa i brige odraslih vrsta (kokoš) za svoju mladunčad (piliće), bio je jedan od ciljeva aktivnosti.

Putem igre auditivne percepcije i artikulacije „Prepoznaj, ko se javlja, kako se ko glasa?“ djeca su imala zadatak da opažaju, prepoznaju i imenuju životinje koje se oglašavaju (pijetao, kokoš/koka, pilići), potom su njihovo oglašavanje i sami oponašali.

Djeca su uživala u dramskom prikazu priče sa plošnim lutkama „Kako su pilići naučili da slušaju svoju mamu“.

Otkrivali su šta se to nalazi u kokošinjcu i još mnogo interesantnih i zanimljivih aktivnosti koje možete pogledati u prezentaciji.