Osnovnu muzičku i baletsku školu “Novo Sarajevo” posjetila djeca vrtića “Rosica”

Važnost muzike u dječjim životima pokazala su mnogobrojna istraživanja koja govore da djeca kada slušaju muziku, ali i sviraju različite muzičke instrumente pri tome uključuju i koriste sva osjetila čime bogate kognitivne sposobnosti i emocionalni razvoj (Majsec Vrbanić, 2009).

Muzika na svakog pojedinca djeluje drugačije zavisno od situacija u kojima se nalaze, mijenja njihovo raspoloženje, stvara osjećaj sreće, ispunjenosti, tuge i mnogih drugih osjećaja. Svako dijete posjeduje muzičke sposobnosti u različitoj mjeri koje je potrebno njegovati i poticati kako bi se one dalje razvijale.

U sklopu teme “Muzička umjetnost” djeca vrtića “Rosica” sa odgajateljicama i pedagogicom Jasminom Čongo posjetila su Osnovnu muzičku i baletsku školu “Novo Sarajevo”.
Djeca su uživala u mini koncertu polaznika škole te upoznala muzičke instrumente, kao i opremu koja je potrebna balerinama za nastup.