“Putovanje oko svijeta” sa djecom iz vrtića “Vjeverica”

U vrtiću “Vjeverica” dana, 14. marta 2023. godine sa djecom iz Odgojne grupe u 6. godini života, odgajateljica Ilma Smajić realizirala je aktivnost pod nazivom “Put oko svijeta” u okviru projekta “Djeca svijeta – kontinenti” koji sprovodi sa kolegicom Selvijom Čović.

Cilj aktivnosti bio je omogućiti djeci aktivno učešće u radu i rješavanje postavljenih zadataka, kako bi do izražaja došle dječije sposobnosti.

Putem ogledne aktivnosti djeca su evocilala svoja predhodna saznanja o kontinentima. Potom su se sa pasošem smjestili u avion i krenuli na put oko svijeta.
Tokom putovanja slušali su priču “Put oko svijeta” i pjevali su pjesme iz država kroz koje su proputovali.

U centrima aktivnosti djeca su koristila neoblikovani materijal i uživali  u kreativnom stvaralaštvu.