Djeca iz vrtića “Bulbuli” uživali u aktivosti “Djeca i Snješko”

U sklopu individualnog stručnog usavršavanja, u vrtiću “Bulbuli”, dana 23. februara 2023. godine odgajateljica Alma Hrelja je realizovala Oglednu aktivnost pod nazivom “Djeca i Snješko” sa djecom iz mješovite grupe djece od 3 godine do polaska u školu.

Djeca su tokom prethodnog perioda naučila dosta o zimi i njenim karakteristikama, te su također jedan dan u dvorištu vrtića uživala igrajući se na snijegu i praveći Snješka.

Zbog dječijeg velikog interesovanja za zimska dešavanja, ovosedmična tema “Zimska slika” je nastojanje odgajatelja da se upotpuni dječiji saznajni svijet.

Dnevna tema “Djeca i Snješko” je imala za cilj da se putem priče djeca podstaknu da sama nauče praviti Snješka od raznovrsnih materijala i da spoznaju koja će im vrsta garderobe pomoći da se zimi utople prije izlaska vani.

Djeca su doista uživala u ponuđenim sadržajima i pokazala su svoje kreativne potencijale.