Centralna svečanost u povodu 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u vrtiću “Ilijaš” je održana dana, 23. februara 2023. godine.

Kako se voli domovina pokazala su djeca svojim roditeljima putem recitacije, pjesme i plesa. Svako dijete je imalo priliku da pokaže šta je naučilo o svom gradu i svojoj domovini.

Uz veliki odaziv roditelja svečanosti su prisustvovala i djeca mlađjeg uzrasta, kako bi od starijih drugara naučila dosta o domovini.

Odgajatelji Adnan i Nermina su nakon svečanosti upriličili druženje sa roditeljima u sobi. Ovom prilikom su razmjenili lijepe riječi i ojačali partnerske odnose sa roditeljima.
Djeca su pripremila i interesantan skeč u sobi, te istakla značaj bosanske kafe razgovoruše za svakog bosanca.

Ovim putem kolektiv vrtića “Ilijaš” se zahvaljuje roditeljima što su došli i svojim prisustvom uveličali svečanost, te što su iskazali zadovoljstvo za odgojno – obrazovni proces u vrtiću.