Djeca vrtića “Mašnica” uče o zdravlju usta i zuba

U sklopu teme “Zdravlje usta i zuba” starija grupa  vrtića “Mašnica” je posjetila ambulantu Grbavica 1, dječijeg stomatologa Doc. dr. Selmu Porović. Prilikom posjete doktorica je djeci pregledala zube, upoznala ih sa svojim zanimanjem, aparatima i spravama sa kojima pregleda i popravlja zube. Prezentovala im je kako se pravilno peru zubi, te upoznala sa pravilnom ishranom. U znak zahvalnosti doktorici su uručili zahvalnicu, koju su izradila djeca u vrtiću. Djeca su uživala u posjeti, naučila poučne i veoma važne informacije za zdravlje zuba, a pokazali su i veliku hrabrost pri pregledu.
Djecu druge starije grupe, u sklopu iste teme je posjetila roditeljka dr. Anisa Kadrić. Kroz veoma interesantnu i raznovrsnu aktivnost doktorica je djecu upoznala sa zanimanjem stomatologa. Pregledala je djeci zube i osmislila raznovrsne sadržaje, kako bi djeci približila važnost pravilnog pranja zuba i higijene usta. Djeca su od droktorice dobila poklone, a oni su doktorici uručili zahvalnicu.