Djeca iz vrtića “Višnjik” uživala u Sportsko – animacijskom programu u JU „Centar za sport i rekreaciju“

Općina Centar Sarajevo u saradnji sa Javnom ustanovom „Centar za sport i rekreaciju“, već duži niz godina omogućava realizaciju “Sportsko – animacijskog programa” s ciljem da se kod djece putem organiziranih oblika tjelesnih aktivnosti utiče na pravilan rast i razvoj, kako sa zdravstvenog, tako i sa psihološkog aspekta.

Općina Centar Sarajevo je pokrenula ovaj projekat u okviru kojeg mališani iz vrtića JU “Djeca Sarajeva” sa Općine Centar dva puta sedmično upražnjavaju besplatne teninge koje vode profesionalni treneri.

Mališani iz vrtića “Višnjik” sa trenerom Mirzom Pašić su uživali u tjelesnim aktivnostima, kako u vježbama, tako i u poligonu sa raznovrsnim spravama.  Trener je djeci organizirao interesantne igre, uz dobar opis i pravilnu demonstraciju, po potrebi je prekidao igru radi dodatnih objašnjenja. Djeca su bila izuzetno motivisana da sudjeluju u svim aktivnostima i trudili su se da ih pravilno izvode. Na kraju su uživali u veoma intresantnoj igri, skok u bazen sa spužvicama.