Srce podrške za Tursku iz vrtića “Iijaš”

Jutros, 7. februara 2023. godine djeca vrtića “Ilijaš” su došla u vrtić sa Turskim zastavama, zabrinuta.

Odgajatelji su za ovu sedmicu pripremili raznovrsne i interesantne sadržaje kako bi im na prilagođen način objasniti šta predstavlja Sarajevska zima.
Međutim, nekoliko djece je donijelo Turske zastave i zamolilo učitelje da im pričaju šta se to dešava u dalekoj zemlji Turskoj i šta je to zemljotres.

“Tuga je tamo, pa da i im pričamo”, govorila su djeca.
Nevjerovatno kakvu djecu imamo, prepunu empatije i brige za druge u nevolji.

Odgajatelji su naravno, sa djecom razgovarali o ovoj strašnoj nesreći, te su izradili “Srce podrške za Tursku” uz poruku: “Mislimo na vas, suosjećamo se sa vama, volimo vas i molimo se za vas.

Hvala roditeljima što zajedno sa nama djecu izvode na pravi put, što se trude da kod djece razviju empatiju, sposobnost razumijevanja emocija drugih ljudi i primjerenog reagovanja na te emocije.

Empatija je osobina jako važna i za funkcionisanje cjelokupnog društva 21. vijeka.
Odgajati dobre ljude nije teško, uz zajedničke napore, ako kontinuirano radimo na usvajanje ove jako važne osobine – empatije .

Djeca i osoblje vrtića “Ilijaš” se suosjećaju sa nesrećama djece i ljudi koje je zadesila ova prirodna katastrofa.

“Želimo svima da prežive i u zdravlju da se okupite sa svojom porodicom”, poručuje osoblje vrtića “Ilijaš”.