Zimske priče u vrtiću “Ljiljani”

Slikovnica je prva i najvažnija knjiga u životu djece. Čitajući djeci te aktivnim uključivanjem djece u proces čitanja utjičemo na njihov kognitivni, socijalni i emocionalni razvoj.
Slušajući priče iz slikovnica od najranije dobi djeca stvaraju podlogu za savladavanje preostalih vještina, a to su govorenje, čitanje i pisanje. Prema: https://zir.nsk.hr/islandora/object/ufzg:111/preview

U skopu mjesečne teme “Zimske priče” u vrtiću “Ljiljani”  u odgojnoj grupi u 5. godini života organizovane su  aktivnosti na temu “Lutka i priča moje mame, nane”

U periodu od 23. do 25. januara, u posjetu su dolazile mame i nane, te djeci pričale priče iz svog djetinjstva. Također, su im opisivali svoje igre i igračke, a jedna nana im je na poklon donijela ginjol lutkicu koju je sama sašila.
Ovom prilikom se djeca i učiteljice zahvaljuju gošćama Ajli, Almi i Sabini na izdvojenom vremenu i podršci u realizaciji ove teme, kao i poklonima, knjigama i slikovnica koje su darovale za grupu.