Posjeta odjeljenju Biblioteke Sarajeva Radićeva

Priče su nezamjenljiv dio svakog odrastanja djeteta, te imaju mnogostruku ulogu u formiranju osobnosti i razvoju svih aspekata djeteta.
“Čitanje ili pričanje priča veoma je važno za djecu predškolskog uzrasta, jer u trenutku kada dijete sluša priče, osjeća povezanost s osobom koja mu ih priča. Osjeća se zaštićeno i posvećeno je isključivo svijetu likova i priče”,  navodi gđa Tatjana Barat.

U okviru sedmične teme “Neobični likovi iz knjiga”, djeca vrtića “Šareni voz” su posjetila JU “Biblioteke Sarajeva”, tačnije dječiju biblioteku “Radićeva”, gdje su ih dočekale ljubazne bibliotekarke, gđa Suzana i gđa Vesna.
Djeci su ispričale priču “Princeza i jednorog” i objasnile im zašto su knjige važne i kako se mogu učlaniti u neku od gradskih biblioteka.