“Šumska vila i patuljci umjetnici”

U vrtiću “Vjeverica” odgajateljica Edita Džanko sa djecom iz Odgojne grupe u 5. godini života je realizirala Oglednu aktivnost pod nazivom “Šumska vila i patuljci umjetnici”.
Mališanima je u posjetu  došla Šumska vila, koja je bila umjetnica slikarka. Slikarsko platno oslikavala je duginim bojama i pričama koje joj je svake noći šaputao šumski vjerar, a svakog dana žuborio bistri potočić, koji je proticao pored njene kućice.
Maštovita i kreativna odgajateljica, potaknula djecu na emocionalno, tjelesno i intelektualno uključivanje u aktivnu igru. Mališani su bili znatiželjni, maštoviti, te kroz igru imaginacije sudjelovali u potrazi i otkrivanju izgubljenih jesenjih plodova.
Šumska vila nagradila je djecu za njihov trud i pomoć medaljama. Patuljci su sa Šumskom vilom na kraju zapjevali veselu jesenju pjesmu, jer je šuma ponovo zablistala u punom sjaju.