Posjeta zoološkom centru “Bambi” u Hrasnici

Djece predškolskog uzrasta spoznavaju opažajno, neposrednim promatranjem, slušanjem i doživljavanjem razumiju ono što vide i čuju. S obzirom da mališane od najranije dobi fasciniraju životinje, njihovo glasanje i pokreti za mališane iz vrtića “Srećica” organizirana je posjeta zoološkom centaru “Bambi” u Hrasnici.
Ovom prilikom mališani su proširili svoja znanja o zoološkom centru, životinjama koje žive u njemu, njihovim karakteristikama, izgledu i ishrani, kao ko i kako se brine o njima.
Kroz razgovor i posmatranje, domaćini i odgajateljice su se potrudili da podstaknu dječiju ljubav prema životinjama.
Ovom posjetom zadovoljena je i dječija potreba za boravkom na svježem vazduhu i sunčevim zrakama, koji su bitne za dječiji rast i razvoj.