Posjeta Centru za zdravo starenje Ilidža

Empatija je osobina koju je najteže svladati. Iako je svakom djetetu urođena potreba za interakcijom sa ostatkom društva, kroz djetinjstvo mu treba mnogo primjera i ohrabrivanja kako bi na kraju moglo suosjećati sa drugima i razumjeti ih (Greenspan, 2009).

Povodom 2. godišnjice postojanja Centra za zdravo starenje Ilidža djeca iz vrtića “Radost” su pozvana na proslavu i druženje sa domaćinima. Razgovarali su, pjevali, recitovali i igrali  zanimljive igre…
Djeca su se odlično zabavila, kao i njihovi domaćini, koji su bili vidno oduševljeni posjetom. Ovim povodom za djecu su pipremili i malu zakusku.
S obzirom da članovi Centra vrijedno rade i izrađuju razne i interesantne stvari, dogovorili su se da im domaćini uzvratne posjetu i učestvuju u kreativnoj radionici.