Međunarodni dan porodice

Međunarodni dan porodice predstavlja dan kada se posebna pažnja posvećuje značaju porodice, osnovne ćelije društva.
Generalna skupština Ujedinjenih nacija 1994. godine uvrstila je ovaj datum u kalendar važnih datuma.
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana porodice  djeca iz vrtića “Rosica” su likovnim  izražajem na temu „Porodica, najveće blago“, izrazila svoju ljubav , empatiju i privrženost prema svojoj porodici, koja je osnovni pokretač svakog pojedinca koji će činiti čovječanstvo i budućnost.
“Širimo ljubav, prijateljstvo i ostanimo djeci sigurna luka, na koju će uvijek moći računati”, poručuju odgajatelji iz vrtića “Rosica”.

Vrtić “Rosica”
Međunarodni dan porodice

Vrtić “Radost”
Međunarodni dan porodice

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana porodice odgajatelji iz vrtića “Radost” su organizirali druženje djece, članova porodice i osoblja u dvorištu vrtića.
U realizaciji su učestvovale sve odgojne grupe od jaslica do odgojne grupe u 6. godini života.
Djeca su uživala u savladavanju poligona, a svi zajedno u radionicama i druženju. Bilo je veselo, interesantno i edukativno, a propraćeno uz muziku i lijepo vrijeme.
Reakcije svih prisutnih su bile samo pozitivne.