“Šampioni zaštite prirode, BIH GREEN AWARDS” za 2022. godinu je vrtić “Vjeverica”, JU Djeca Sarajeva, Sarajevo

Centar za razvoj i podršku iz Tuzle (CRP), uz podršku Evropske unije u okviru projekta Green Works Zeleni radovi-uticaj civilnog društva na smanjenje zagađenja zraka i zemljišta, već peti put u BiH organizuje dodjelu nagrade  “Šampioni zaštite prirode, BIH GREEN AWARDS”.
Ovogodišnji pobjednik u kategoriji vrtića i dobitnik nagradne Zlatna tisa 2022. godine je vrtić “Vjeverica”, JU Djeca Sarajeva, Sarajevo. Obdanište koje uspješno promoviše prave vrijednosti u oblasti zaštite prirode i životne sredine i koje kao takvo motiviše i druge.
Nagrada je dodijeljena u gradu Cazinu, prošlogodišnjem pobjedniku u kategoriji gradova.
JU Djeca Sarajeva će i dalje nastaviti rad na ekološkom odgoju djece i razvoju svijesti kod djece i roditelja o značaju brige o prirodi i njenoj zaštiti.