Proljetna harmonija

U vrtiću “Ilijaš” realiziran je treći roditeljski sastanak u obliku eko radionica, inspirisan mjesečnim temama koje su se odnosile na razvijanje ekoloske svijesti.
Roditelji svih odgojnih grupa zajdeno sa djecom i odgajateljima bili su aktivni učesnici. Najmladji su sa roditeljima napravili didaktičke senzorne igračke od neoblikovanog materija. Djeca iz dvije odgojne grupe od 3 godine do polaska u školu sa roditeljima su uređivali vrtićko dvorište, pravili su nove cvjetnjake i sadili cvijeće. Takođe su imali priliku učestvovati u muzičkoj i likovnoj radionici.
Putem muzičke radionice roditelji su osjetili moć hora i zajedničke izvedbe pjesmica, a djeca su se upoznala sa gramofonom i pločama.
U aktivnosti zajdnickog držanja kista, djeca i roditelji su uz zvukove klasične muzike stvarali svoju proljetnu harmoniju kao poklon vrtiću.
Ovom prilikom tim vrtića “Ilijaš” se želi zahvali svim roditeljima na dolasku i učešću na radionicama.