Edukativna šetnja u čast rođendana voljenog Grada

Vrtić kao odgojno-obrazovna ustanova ima značajnu ulogu u pripremi djeteta da nauče mnogo o kulturno-historijskim znamenitostima i tradiciji bosansko-hercegovačkih naroda. Jedan od načina u toj pripremi je obilazak značajnih objekata koji obilježavaju kulturnu-historijsku baštinu našeg Grada Sarajeva.
Djeca iz vrtića “Biseri” iz Odgojne grupe u 6. godini života, poslije prestavljanja na 24. Reviji kulturno-umjetničkog stvaralaštva sa folklornom tačkom uz sevdalinku “Kad ja pođoh na Bentbašu”, su prošetala Starim Gradom, obučeni u tradicionalnu bosansku nošnju. Šetnja je upriličena u čast obilježavanja 6. aprila, rođendana voljenog Grada. U edukatvnoj šetnji su im se pridružili i drugari iz Odgojne grupe u 5. godini života, kojom prilikom su razgledli znamenitosti o kojima su u sklopu ovosedmičnih tema razgovarali. Posjetili su Staru crkvu, Begovu džamiju, Katedralu, Sahat kulu, Čaršijsku džamiju, Vijećnicu, te Sebilj. Usput su kupili kukuruz od uličnih prodavača, te su nahranili golubove.

Odgojna grupa u 6. godini života

Odgojna grupa u 5. godini života