Uticaj virusa Covid-19 na djecu predškolskog uzrasta

U vrtiću “Slavuj” odgajateljica Edina Gafić u okviru individualnog stručnog usavršavanja sa djecom iz Odgojne grupe u 4. godini života realizirala je aktivnost na temu “Korona virus”. Putem ilustrovane slikovnice, napravljene povodom ove aktivnosti, djeca su proširila saznanja i obogatila iskustva o korona virusu: kako sačuvati zdravlje, zašto su higijenske navike važne, kako mjerama zaštite mogu da spriječe širenje korona virusa. Djeca su pričala o svojim iskustva o prebolovanom virusu u njihovim porodicama. U toku aktivnosti pozvali su telefonom drugaricu iz grupe koja je bila kod kuće u izolaciji, jer je bolovala od korone. Mališani su ovim činom naučili nešto što je navažnije, kada si bolestan, lijepa riječ i podrška drugara veoma je važna za oporavak.