Svečano je otvoren vrtić “Ljiljani” u Vogošći

U predškolskom uzrastu, djeca pored ubrzanog fizičkog, intelektualnog, emocionalnog i socijalnog razvoja, stiču određena iskustva i navike koje imaju snažan uticaj na njihov cjelokupni rast i razvoj. Zbog toga JU “Djeca Sarajeva” se trudi da, uz porodicu, organizira brižan odgoj i obrazovanje za svako dijete, potičući sve aspekte dječijeg razvoja, kako bi se kroz život lakše i kompetentnije nosili sa izazovima svijeta u kojem žive.
U petak, 11.2.2022. godine svečano je otvoren vrtić “Ljiljani” u Vogošći, koji je 38. u okviru JU “Djeca Sarajeva”. Svečano otvorenje, svojim nastupom, uveličala su djeca iz vrtića “Vrapčić”, “Višnjik” i “Trešnjica” i JU Osnovne muzičke škole “Ilidža”. Oni su svojim bogatim programom prisutne podsjetiti koliko je važan predškolski odgoj i koliko je važno da svako dijete ima priliku boraviti u vrtiću, družiti se sa vršnjacima, zajedno se igrati, istraživati, učiti, dijeliti… Otvaranju su prisustvovali premijer Kantona Sarajevo Edin Forto, ministrica za odgoj i obrazovanje Naida Hota-Muminović,  v.d. direktorica Alma Trnka, kordinatorica za odgoj i obrazovanje Abida Kapetanović, pedagozi, psiholozi i odgajatelji JU “Djeca Sarajeva”.