Posjeta Olimpijskom muzeju II dio

Olimpijski muzej je jedan od najreprezentativnijih segmenata Olimpijskog komiteta BiH, koji učestvuje u razvijanju i afirmaciji olimpijskih vrijednosti i olimpijskog duha. Osnovan je odlukom Organizacionog komiteta XIV ZOI sa željom da trajno čuva uspomenu na organizaciju i realizaciju ove nezaboravne olimpijske manifestacije. Posjetom Olimpijskom muzeju je najbolji način da se djeci dočara dio atmosvere sa  XIV Zimskih olimpijskih igara održnih u Sarajevu davne 1984. godine. Kroz neposredno doživljena iskustava djeci se može približiti svrha i značaj Olimpijskog muzeja i olimpijskih igara, te na taj način postepeno ih osposobljavati da iste vrednuju, koriste i čuvaju.
Odgajatelji iz vrtića “Dječiji Grad” i “Razigrani dani” su djecu odveli u posjetu Olimpijskom muzeju. Djeca su sa veliki interesovanjem razgledala izložene eksponate: olimpijske krugove, olimpijsku pahiljicu, olimpijsku baklju, sportsku opremu, medalje, a nesumljivo im je najveću pažnju izazvala maskota Olimpijade „Vučko”.

Vrtić “Dječiji Grad”

Vrtić “Razigrani dani”