Djeca uživala u druženu i koncertu Mravko Travko

Socijalizacija se definira kao složeni proces učenja kojim kroz interakciju sa svojom društvenom okolinom usvajamo znanja, stavove, vrijednosti i ponašanja neophodna za sudjelovanje u životu društva (Hewstone i Stroebe, 2001).
Dijete je društveno biće, a kako bi izgradilo pozitivan odnos sa vršnjacima i odraslim, steklo nova znanja, razvilo sposobnosti, djetetu su potrebne određene vještine, a jedne od najvažnijih su socijalne vještine. Razvoj djeteta, između ostalog, obuhvata njegov emocionalni i socijalni razvoj, te oblikuje djetetovu ličnost, društvenost i osobine.
Povodom dana općine “Novi Grad Sarajevo” upriličeno je druženje djece vrtića “Zeko” i “Žiš” u povodu otvaranja nove igraonice za djecu u kompleksu Centra za edukaciju, sport i rekreaciju “Safet Zajko”. Djeca su prisustvovala koncertu Mravko Travko, uživala u konstruktivnom druženju, igrala se i plesala sa drugarima i animatorima.