Nagrada za učešće povodom dječije štednje

Veoma je važno da djecu od malena na ispravan način naučimo šta je novac, za šta nam služi, kako ga zarađujemo, te koliko je važno da se štedi i na pravilan način raspoređuje. Smatra se da je za početak učenja najbolja dob u 4. ili 5. godini života. Mnogi psiholozi upućuju da se kod dijece u toj dobi trebaju razvijati navike da obavljaju neke kućanske poslove, koje djeca mogu obaviti. Zbog toga će se osjećati korisno, a za svoj  trud i rad dobit će od roditelja nagradu, đžeparac. Djeca koja od malena shvate štednju kao važnu  životnu vrijednosti, izrast će u osobe koje će znati cijeniti novac i koje će pravilno raspolagati finansijama.
Povodom Međunarodnog dana štednje, odgajatelji iz vrtića “Višnjik” su se sa dječijim radovima prijavili na Javni konkurs koji je raspisala Intesa Sanpaolo Banka. Mališani su uživala u izradi radova, te su sa nestrpljenjem očekivali rezultate konkursa. Kao nagradu za njihov nesebični trud dobili su poklon od banke, puno raznovrsnih slatkiša sa kojima su se zajedno u vrtiću počastili.