Sretan ti Dan državnosti domovino Bosno i Hercegovino! III dio

Ljubav prema domovini, rodnom gradu i kulturno historijskom naslijeđu se gradi i njeguje od malih nogu. Započinje u porodičnom domu i nadograđuje se kroz odgojno-obrazovne institucije. Veoma je važno da kroz primjerene integrisane sadržaje i poticajno okruženje našu djecu usmjeravama da izrastu u svjesne i odgovorne buduće građane. Građane kod kojih je izgrađen nacionalni, državni indentitet za ravnopravnost i jednakost svih naroda Bosne i Hercegovine.
U povodu obilježavanja Dana državnosti  Bosne i Hercegovine odgajatelji u vrtićima JU “Djeca Sarajeva” su se potrudili da kroz realizirane svečanosti djeca pokažu šta su sve naučila o domovini i koliko je vole. Svečano obučena u boje zastave naše domovine djeca su se predstavila prigodnim recitacijama, pjesmama, plesovima, igrokazima i kreativnim radionicama. Poslali su poruku da vole svaki djelić svoje domovine: šume, rijeke i planine, da vole sela i gradove, ali najviše vole ljude ove zemlje ponosne.

Svoj doprinos povodom Dana državnosti BiH dala su i djeca iz Obaveznog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

Svečanosti povodom Dana državnosti BiH djeca iz Obaveznog programa

Vrtić “Bajka”