Povratak u vrtić

Prema savremenim pedagoškim konceptima u vrtićima se pridaje važnost stvaranju složene, stimulativne okoline koja će davati poticaj i mogućnost za izražavanje djetetovih stvaralačkih sposobnosti, stvaranja pozitivne emocionalne klime i komunikacije, druženja i interakcije, te razvoju prosocijalnih ponašanja i empatije kao što je dijeljenje sa drugina, sarađivanje, saosjećanje, pomaganje i briga o drugima.
Djeca vrtića „Dječiji Grad“ iz Odgojne grupe u 6. godini života su nam svojim reakcijama na početku školske godine dokazala koliko im je važan boravak u vrtiću i druženje sa vršnjacima. Nakon ljetnje pauze i godišnjih odmora sa radošću su ušla u svoje sobe kako bi se igrala, družila, istraživala i stekla nova znanja i vještine zajedno sa drugarima i svojim odagateljicama.