Slobodne igre na otvorenom djeci pružaju osjećaj uravnoteženosti psihičkog i tjelesnog zdravlja

Predškolska dob je razdoblje djetetovog života u kojem dijete ima mogućnost samostalno se razvijati, a sve uz veliku potporu odgajatelja i roditelja koji svakodnevno prate i potiču sve djetetove aktivnosti i radnje koje dijete savladava i usavršava.
Partnerstvo između odgajatelja i roditelja podrazumijeva veliko povjerenje, otvorenost i toleranciju, a prije svega objektivnost i sposobnost za razmjenu informacija. Od kontinuirane, dobre i kvalitetne saradnje najveću korist ima dijete, ono slobodnije raste i razvija se po svim aspektima odgojno-obrazovne prakse.
U vrtiću “Višnjik” odgajatelji i roditelji su prepoznali važnost prtnerskog odnosa, kao i uticaj slobodne igre na otvorenom koja djeci pruža osjećaj uravnoteženosti psihičkog i tjelesnog zdravlja. S toga su odlučili zajednički urediti vrtićko dvorište kako bi mališanima omogućili da kroz slobodnu igru u dvorištu, razvijaju vlastitu refleksiju, važnu za njihov razvoj i međusobnu interakciju.