Boravak i igra djece na svježem zraku

Boravak djece na svježem zraku pozitivno utiče na cjelokupni psihofizički razvoj djeteta. Igrajući se na otvorenom djeca pored zadovoljavanja potreba za kretanjem, razvijaju  vještine na svim razvojnim područjima. Boravak vani je isto tako vrlo važan zbog unosa dovoljne količine vitamina D u organizam koji utiče na imunitet i zdravlje djece. Pravilno korištenje boravka na suncu i svježem zraku, uz vođenje računa o zdravoj prehrani i dovoljnom unosu tečnosti, te pravilna izmjena aktivnosti i odmora primarni su preduvjet da se pozitivno utiče na pravilan rast i razvoj djece.
Odgajatelji iz vrtića “Iskrica” s obzirom na svakodnevne aktivnosti u vrtiću planiraju boravak na otvorenom, jer žele djeci omogućiti sve preduvjete za njihov pravilan rast i razvoj.