“Putovanje na Sjeverni pol”

Zima kao godišnje doba nudi mnogobrojne mogućnosti za interesantne aktivnosti sa djecom kroz koje mogu usvojiti nova znanja o karakteristikama zime našeg podneblja,  ali  i približiti specifičnosti Sjevernog pola. Upoznati ih sa ljudima koji tamo žive, kako se zovu, načinom njihovog života, stanovanja, oblačenja, ishane, te  proširiti njihova saznanja o  životinjama, koje su im osobine i karakteristike.
U okviru individualnog stručnog usavršavanja u vrtiću “Lužani” odgajateljica Senada Ledina realizirala je  aktivnost pod nazivom “Putovanje na Sjeverni pol”. Cilj aktivnosti je bio djeci pribljižiti način življenja ljudi i životinja u ekstremnim uslovima. Djeca su imala mogućnost oblačiti kostim eskima, boraviti u iglu, pecati ribu, pokazati kreativnost koristeći reciklirani material i time razvijati svijest kod  djece o očuvanju okoliša i smanjiti uticaj na klimatske promjene.