Učenje uz Vučka

Jedan od najznačajnijih sportskih događaja u svijetu su svakako Olimpijske igre, te samim tim učiteljice u vrtićima svake godine tradicionalno u mjesecu februaru djeci dočaraju dio atmosvere sa  XIV Zimskih olimpijskih igara održnih u Sarajevu davne 1984. godine.
Poučene tim da djeca najbolje uče ono što vide, pozvale su u goste maskotu Vučka, koji se družio sa djecom iz svih odgojo-obrazovnih grupa u vrtiću “Mašnica”. Djeca su na interesantan način priširila svoja saznanja o duhu olimpizma, važnošću olimpijskih igara i olimpijskih sportova, šta predstavljaju krugovi na olimpijskoj zatavi i ono najvažnije koja je bila maskota tih igara. Mališani su se veoma obradovala ovom neobičnom gostu, uživali su u razgovoru i druženju sa njim. Na kraju su mu se zahvalili i poželjeli sretan put uz želju da ih opet posjeti naredne godine.