Obilježavanje manifestacije “Sarajevska zima”

Ovogodišnji Međunarodni Festival Sarajevo Sarajevska zima održava se pod nazivom “Online Family Art”. Tokom mjeseca februara, kao i svake godine odgajatelji posvete posebnu pažnju  obilježavanju kulturne manifestacije “Sarajevska zima” i sjećanju na XIV Zimske olimpijske igre.
U vrtiću “Lane” kroz primjerene aktivnosti, videozapise, fotografije, priče, pjesme odgajateljice su  djeci približile sam čin otvaranja  Olimpijskih igra, značaj Olimpijade, te ih upoznali sa olimpijskim sportovima i  važnošću bavljenja istim za zdravlje.  Nastojale su postaknuti zdrave životne navike kod djece, ali i razviti kulturu sjećanja na Olimpijske igre, olimpijsku vatru, olimpijske simbole, maskote i njihovo značenje.
Mališani su posebno uživali u izradi radnih listova, kroz koje im je podstaknut  razvoj grafomotorike.