Maskota Vučko približila djeci XIV Zimske olimpijske igare

Na odgajateljima je zadatak da djecu potiču i komuniciraju sa njima o kulturnim institucijama i važnim događajima iz prošlosti našeg grada. Oživljavanjem maskote Vučka, posjetom Olimpijskom muzeju, kao i izlaganjem eksponata vezanih za XIV Zimske olimpijske igare u vrtićkom muzeju pružamo djeci mogućnost da na interesantan i zanimljiv način prošire svoja znanja.
U vrtiću “Ilijaš”  odgajatelj Adnan Lisaković u okviru individualnog stučnog usavršavanja sa djecom je realizovao  temu ” Vučko”.
Djeca su imala priliku upoznati se i družiti sa maskotom XIV Zimskih olimpijskih igara.  U razgovoru sa Vučkom pokazali su koliko su naučili o Olimpijadi, olimpijskim igrama, olimpijskim  disciplinama i olimpijskim simbolima. Uživali su u priči o Vučku, te su zajedno razgledali i opisivali sve predmete izložene u  malom vrtićkom  muzeju. Upoređivali su ih  sa izloženim eksponatima što su vidjeli u Olimpijskom muzeju, putujući u Sarajevo sa svojim odgajateljima.
Sa Vučkom uz muziku, vježbe, slikanje, serijaciju… potaknuta je dječija mašta, kreativnost, samostalnost i istrajnost.