Autoportret po uzoru na Pabla Picassa

Jedna od važnih funkcija likovnog odgoja je uvođenje djece u svijet umjetnosti. Odgojno-obrazovna vrijednost likovnog odgoja ostvaruje se neposrednim stvaralačkim radom djece i promatranjem likovnih djela.
Kako bi u kontaktu s umjetnošću obogatili dječiji estetski razvoj, razvili pozitivan stav prema umjetnosti, a istovremeno ih potakli na vlastiti likovni izražaj predstavljamo im likovna djela.
Odgajatelji su kreatori, organizatori i izvđači odgojno-obrazovnog procesa, osobe koje su odgovorne za postignuća djece u svim razvojnim područjima, pa tako i u području likovne kulture.
U vrtiću “Lastavica” djecu su na zanimljiv način upoznali sa kubizmom kao pravcem moderne umjetnosti, te životom i djelom velikog slikara Pabla Picassa. Njegovim prepoznatljivim načinom  slikanja portreta i autoportreta inspirisali su djecu da slikaju svoj autoportret.