Igre na snijegu II dio

Igre na snijegu su odlična i inspirativna  zabava za djecu koja pobuđuje radost, razvija socijalizaciju i takmičarski duh. Kretanje na snijegu pozitivno utiče na lokomotorni sistem djece, pospješuje organe za disanje, krvotok, kao i živčani sistem, stimuliše mozak i razvija kognitivne sposobnosti. Djeca koja borave samo 15 minuta na zimskom suncu, njihov organizam će proizvesti dovoljnu dnevnu dozu D vitamina, koji je itekako važan za jak imunološki sistem, poboljšat će im se apetit i imat će mirniji san.
Jedna od bitnijih zadaća odgajatelja je kontinuirana briga o očuvanju i unapređenju dječijeg zdravalja.
Odgajatelji iz vrtića JU “Djeca Sarajeva” su djecu prvo upoznali sa karakteristikama zime kao godišnjeg doba, zimskom garderobom, te su izveli mališane na vrtićka dvorišta prekrivena snijegom. Djeca su podjenako uživala u grudvanju, sankanju,  kao i u pravljenju Snješka Bijelića, njihovoj sreći nije bilo kraja.

Vrtić “Bajka”

Vrtić “Lužani”