Djeca iz vrtića „Višnjik“ posjetila Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine

U vrtiću „Višnjik“ u mjesecu decembru realizira se tema „Životinje“, u okviru koje se djeca upoznavaju i proširuju svoja saznanja o životinjskom svijetu, njihovim vrstama, izgledu, staništu, načinu kretanja, hranjenja…
Vođeni idejom da djeca najbolje uče ono što vide, odgajateljice su organizirale posjetu Zemaljskom muzeju u Sarajevu.
Na Odjeljenju „Prirodne nauke“ djeca su imala mogućnost pogledati postavljene izložbe: Svijet vodenih i močvarnih staništa, Šume Bosne i Hercegovine i Fosili Sarajeva i okoline.
Djeca su pažljivo i sa velikim interesovanjem razgledala izložene eksponate. Najveći dojam na njih je ostavio potonuli brod koji se nalazi u centru postavke, koji predstavlja simbol staništa koja iščezavaju zbog nebrige društva. Kustosica ovog muzeja je naglasila da na taj način Svijet vodenih i močvarnih staništa šalje poruku o ugroženosti i nestajanju specifičnih tipova staništa i biološke raznolikosti.