Potpisan je sporazum o primopredaji novog vrtića koji se nalazi uz postojeći objekat OŠ “Umihana Čuvidina”

Direktorica JU “Djeca Sarajeva “ Suanita Banda potpisala je sporazum sa načelnikom Općine Novi Grad Semirom Efendićem o primopredaji dječijeg vrtića koji se nalazi uz postojeći objekat OŠ “Umihana Čuvidina” u Boljakovom Potoku. Vrtić je investiran od strane Općine Novi Grad.
Direktorica Suanita Banda izrazila je zahvalnost načelniku Efendiću koji ima sluha za sve probleme i poteškoće u JU Djeca Sarajeva i Vladi KS. “Naši najveći problemi bili su velike liste čekanja djece za upis u vrtić. Vrtić će imati četiri odgojno-obrazovne grupe, dvije jasličke i dvije mješovite grupe. Planiramo početak rada sredinom februara. Ministarstvo za nauku, obrazovanje i mlade treba da formira komisiju koja će utvrditi da li vrtić odgovara pedagoškim standardima i normativima. Samim tim ćemo raspisati javni poziv za upis djece u ovaj vrtić“, rekla je direktorica.