Mali pekari u vrtiću “Višnjik”

Djeca iz vrtića “Višnjik” su se upoznala sa zanimanjem pekar.
Prethodno su razgovarali  o različitim vrstama žitarica, brašna i pekarskim proizvodima. Uživala su istražujući mekoću, glatkoću, oštrinu i zrnatost pšeničnog i kukuruznog brašna različite strukture.
S radošću su sudjelovali u izradi tijesta dodajući i miješajući sastojke (brašno, voda, so, šećer, germa). Djeca su bila neumorna u miješanju i oblikovanju tijesta. Dizanje tijesta za djecu je bio pravi mali eksperiment, pažljivao su pratili koje se tijesto diže brže –  na toplom ili na hladnom.
Od raznovrsnih sjemenki, brašna, griza i palente pravili su muzičke instrumente i svirali uz pjesmu “Pekarčić”.
Prošetali su do obližnje pekare “Bosvor”, gdje su poštujući epidemiološke mjere razgovarali sa pekarom i od prodavačice su kupili slasna peciva, kojim su se počastili po povratku u vrtić. Kalorije koje su unijeli potrošili su savladavajući poligon, jer su naučili od svojih učiteljica koliko su važne tjelesne vježbe za pravilan rast i razvoj.